Aký ma význam sekundárny prívod vzduchu na sklo krbu alebo krbových kachlí?

Pridané: 6.2.2018 11:16:59 Počet zobrazení: 9333

06 Február 2018

Sekundárny prívod vzduchu - pri krbovej vložke alebo krbovej peci má význam hlavne na čistotu skla pri kúrení. Dym ktorý sa inak osádza na sklo je vzduchom odrážaní od skla a toto ostáva čisté. Je tu aj čiastočná úspora paliva lebo splodiny (dym) je stláčaný znovu do ohniska kde sa znovu spaľuje.

Aký ma význam sekundárny prívod vzduchu na sklo krbu alebo krbových kachlí?

POZOR! - ak má krbová vložka, sporák na drevo alebo krbové kachle zabudovanú komínovú klapku alebo ste ju doložili externe pri použití komínovej klapky pri kúrení dochádza k úspore paliva, ale aj pri najlepšom privádzaní vzduchu pred sklo sa toto zanesie.

Spôsob spaľovania primáre.

- je to základný spôsob privedenie vzduchu do Vašej krbovej vložky alebo sporáka na tuhé palivo priamo pod rošt kde je spaľovanie veľmi rýchle a málo účinné.

Spôsob spaľovania terciárnym prívodom vzduchu.

- terciárny prívod vzduchu je keď je vzduch privedený od zadnej steny ohniska. Tento vzduch býva už predhriatý a má za následok vyháňanie osadov ťažkých kovov ktoré sa zhromažďujú v zadnej časti ohniska a ich vyháňanie nad deflektor kde sa pri vysokých teplotách spaľujú a vytvárajú tepelnú energiu.

 

Jedno je ale isté ani drevo nieje perpetu mobile a jeho výkon pri tých najlepších podmienkach je

1 kg dreva = 3,5 kW výkon pri 100% účinnosti čo nemá žiaden spotrebič a tak počítajme výkon cca 3,1-3,2 kW pri kvalitnejších krbových vložkách. S čoho vyplýva že ak chceme mať 14 kW výkon krbu po dobu 12 hodín značí to že museli by sme do krbu naložiť 54 kg dreva čo je nereálne a určite by došlo k zničeniu krbovej vložky .

Vstúpme si do svedomia a nedajme sa nachytať že kúrime 14 kW výkonom celú dobu

Diskusia

(0 komentárov)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa súbory cookies. Bližšie informácie a ako zabrániť ich používaniu nájdete na stránke ... Ochrana osobných údajov.