rýchle info: krbtech@azet.sk , tel: 0902818424

Nakupujte od predajcu s autorizovaným servisom.

Diskusné fórum krby a pece, kachle a sporáky na drevo.

06
Február
2018

Viac o krbových vložkách Uniflam. Sú to Francúzske alebo Poľské krby.

Pridané: 6.2.2018 11:16:59 Počet zobrazení: 3611

Krby Uniflam majú u niektorých klientov zle podvedomie a to hlavne reklamou založenou na nepravdivých informáciách od predajcov neprajníkov o týchto výrobkoch že sú to Poľské výrobky. Ako vieme na Slovenskom trhu majú Poľské výrobky len tú najhoršiu reklamu. Spoločnosť Invicta FR teda Francúzsky výrobca krbových vložiek zaradil túto radu výrobkov do svojej výroby po podpísaný dohody o sprostredkovaní predaj krbov v EU zo spoločnosťou Uniflam PL. Aby nedošlo k prípadnému zmiešaniu tovaru pri predaji označil túto radu výrobkov ako výrobky Uniflam a aby sa aj výzorovo líšili keďže základný korpus krbu je taký istý ako pri výrobkoch Invicta výrobca Invicta FR im dala zadnú stenu a prednú zábranu iného dizajnu.

Čítajte viac... Komentáre: 0

06
Február
2018

Aký má význam nasávanie z exteriéru pri krbe alebo kachliach?

Pridané: 6.2.2018 11:16:59 Počet zobrazení: 4467

Na začiatku si musíme uvedomiť že pri horení v krbe alebo kachliach dochádza k spaľovaniu kyslíka a ten potom odchádza von komínom. Význam nasávania s exteriéru je hlavne v tom aby sme si nespaľovali kyslík s domácnosti ktorý je už vyhriaty a neochudobňovali tak domácnosť o vyhriaty vzduch ale čerpali ho s vonkajšieho prostredia - exteriéru.

Miestnosť v ktorej je krb namontovaný by mala mať kapacitu vzduchu minimálne 30 m3 a pokilľ tak nie je musí byť vybavená systémom na privádzanie vhodného množstva vzduchu k ohnisku krbu. Predpokladá sa, že na spaľovanie 1kg- 3,2 kw dreva v krbe s uzavretou spaľovacou komorou je potrebné cca 8 m3 vzduchu. Preto je veľmi dôležite privádzanie čerstvého vzduchu do procesu spaľovania. Najlepšie je na tento cieľ využiť otvor na prívod externého vzduchu zvonku. Tento systém umožňuje privádzanie studeného vzduchu na proces spaľovania. Dodatočne by sa mal krb vybaviť systém na privádzanie vzduchu uzavieracou klapkou, aby miestnosť nestrácala svoju teplotu v čase kedy sa kozub nepoužíva.

Čítajte viac... Komentáre: 0

06
Február
2018

Aký ma význam sekundárny prívod vzduchu na sklo krbu alebo kachlí?

Pridané: 6.2.2018 11:16:59 Počet zobrazení: 6612

Sekundárny prívod vzduchu - pri krbovej vložke alebo krbovej peci má význam hlavne na čistotu skla pri kúrení. Dym ktorý sa inak osádza na sklo je vzduchom odrážaní od skla a toto ostáva čisté. Je tu aj čiastočná úspora paliva lebo splodiny (dym) je stláčaný znovu do ohniska kde sa znovu spaľuje.

Čítajte viac... Komentáre: 0

06
Február
2018

Aký výkon krbu, krbových kachlí alebo sporáka a pece potrebujete?

Pridané: 6.2.2018 11:16:59 Počet zobrazení: 5934

Krby, kachle a sporáky majú aj svoj výkon ktorý určuje každému výrobku certifikačný úrad. Prepočet aký výkon krbu a pece, krbových kachlí použijeme je jednoduchý. Berieme do úvahy tepelné vlastnosti domu. Ak je dom oteplení aj s novými oknami 1kw krbovej vložky alebo kachlí dokáže dokúriť 25 m3 vzduchu. Pokiaľ je starý dom bez oteplenia a bez nových okien (starý dom) alebo chladná teplotne netemperovaná budova tak 1 kw vykurovacieho telesa vykúri 15 m3 vzduchu.

Čítajte viac... Komentáre: 0

06
Február
2018

Aký má vplyv komín na kúrenie v krbových kachliach a krbe?

Pridané: 6.2.2018 11:16:59 Počet zobrazení: 8024

Ako prvé pri postavení krbu musíme dbať na to aký máte komín. Prípustný je komín menší od priemeru napojenia kachlí alebo krbu o 10% nie viac!

Čítajte viac... Komentáre: 0

Prihlásenie

Táto stránka používa súbory cookies. Bližšie informácie a ako zabrániť ich používaniu nájdete na stránke ... Ochrana osobných údajov.